DBM13W3P400N
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
DBM13W3P400N
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN D-SUB PLUG 13POS PNL MNT WW
Benutzer handbuch
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Yellow Cadmium Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A per Contact
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power (Not Included)
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features -
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 13C3, 13W3
Operating Temperature -55°C ~ 125°C