DBMD25PJF225
ITT Cannon, LLC
Produkt-Nr.:
DBMD25PJF225
Hersteller:
ITT Cannon, LLC
Beschreibung:
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
Auf Lager : 7
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Dielectric Material Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT)
Shell Material, Finish Stainless Steel
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 20-28 AWG
Backset Spacing 0.283" (7.20mm)
Mfr ITT Cannon, LLC
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Features Grounding Indents, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C