DC1390R-683K
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
DC1390R-683K
Hersteller:
API Delevan Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 68UH 10.7A 21 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 16.3A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 1.064" (27.03mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 10.7 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.480" Dia (37.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 21mOhm Max
Inductance 68 µH