DC200A40
Sensata-Crydom
Produkt-Nr.:
DC200A40
Hersteller:
Sensata-Crydom
Beschreibung:
SSR RELAY SPST-NO 40A 1-150V
Benutzer handbuch
Load Current 40 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type DC
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 1 V ~ 150 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Series PowerPlus DC
Package / Case Hockey Puck
On-State Resistance (Max) 16 mOhms
Mfr Sensata-Crydom
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 140VAC