DC200D20CH
Sensata-Crydom
Produkt-Nr.:
DC200D20CH
Hersteller:
Sensata-Crydom
Beschreibung:
SSR RELAY SPST-NO 20A 1-200V
Benutzer handbuch
Load Current 20 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type DC
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 1 V ~ 200 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series PowerPlus DC
Package / Case Hockey Puck
On-State Resistance (Max) 39 mOhms
Mfr Sensata-Crydom
Package Bulk
Voltage - Input 4 ~ 32VDC