DC630R-102M
API Delevan Inc.
Produkt-Nr.:
DC630R-102M
Hersteller:
API Delevan Inc.
Beschreibung:
FIXED IND 1UH 14A 3 MOHM TH
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 68A
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.830" (21.08mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 14 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3mOhm Max
Inductance 1 µH