DCD300P480T500A40
Vicor Corporation
Produkt-Nr.:
DCD300P480T500A40
Hersteller:
Vicor Corporation
Beschreibung:
EVAL BRD FOR DCM300P480T500A40
Auf Lager : 4
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Main Purpose DC/DC, Step Down
Current - Output 10.5A
Product Status Active
Power - Output 500 W
Series VI Chip® DCM®
Regulator Topology Buck
Frequency - Switching -
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 48V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Isolated
Mfr Vicor Corporation
Utilized IC / Part DCM300P480x500A40
Package Box
Voltage - Input 200V ~ 420V