Zuhause / DC DC Converters / DCM3414B75H31C2C09
minImg
DCM3414B75H31C2C09
Vicor Corporation
Produkt-Nr.:
DCM3414B75H31C2C09
Hersteller:
Vicor Corporation
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 28V 320W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.38" L x 1.40" W x 0.37" H (85.9mm x 35.5mm x 9.3mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 11.43A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series VI Chip® DCM® (320W)
Power (Watts) 320 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 91.8%