DCM3623E50M13C2M70
Vicor Corporation
Produkt-Nr.:
DCM3623E50M13C2M70
Hersteller:
Vicor Corporation
Beschreibung:
DCM3623T50M13C2M70 - EVALUATION
Benutzer handbuch
Main Purpose DC/DC, Step Down
Current - Output 26.67A
Product Status Active
Power - Output 320 W
Series VI Chip® DCM®
Regulator Topology Buck
Frequency - Switching -
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 12V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Isolated
Mfr Vicor Corporation
Utilized IC / Part DCM3623x50M13C2yzz
Package Bulk
Voltage - Input 16V ~ 50V