DCMC182T200AB2B
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
DCMC182T200AB2B
Beschreibung:
CAP ALUM 1800UF 200V SCREW
Auf Lager : 90
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 3.187" (80.95mm)
Tolerance -10%, +50%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Voltage - Rated 200 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.375" Dia (34.93mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4.1 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 78.5mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series DCMC
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 5.412 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1800 µF