DCP37P065TXLF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
DCP37P065TXLF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN D-SUB PLUG 37POS SLDR CUP
Benutzer handbuch
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 1000V
Current Rating (Amps) 7.5A per Contact
Contact Finish Gold, GXT™
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Features Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C