DE1A1B-L2-12V
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
DE1A1B-L2-12V
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V
Auf Lager : 2006
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 8 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 720 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series DE
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 8.4 VDC