DEM09S300
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
DEM09S300
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN D-SUB RCPT 9POS VERT SLDR
Auf Lager : 45
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Yellow Cadmium Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A per Contact
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Shell Size, Connector Layout 1 (DE, E)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C