DETN02N-12
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
DETN02N-12
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
DC/DC CONVERTER
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 26.4V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 84mA, 84mA
Voltage - Input (Min) 21.6V
Package / Case 12-SMD Module, 10 Leads
Efficiency 80%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CE, EAC, UKCA
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.60" L x 0.43" W x 0.28" H (15.2mm x 10.9mm x 7.1mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series DETN02 (2W)
Power (Watts) 2 W