DF11-32DP-2DS(22)
Hirose Electric Co Ltd
Produkt-Nr.:
DF11-32DP-2DS(22)
Beschreibung:
CONN HEADER R/A 32POS 2MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.197" (5.00mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 250V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 2A
Contact Type Male Pin
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Contact Material Brass
Connector Type Header
Style Board to Board or Cable
Features -
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating 0.118" (3.00mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 32
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Fastening Type Detent Lock
Insulation Material Polyamide (PA), Nylon
Contact Finish Thickness - Post -
Contact Shape Square
Series DF11
Row Spacing - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Post -
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.118" (3.00mm)