DF11.1477.0010.01
SCHURTER Inc.
Produkt-Nr.:
DF11.1477.0010.01
Hersteller:
SCHURTER Inc.
Beschreibung:
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
Benutzer handbuch
Number of Positions 3
Ingress Protection IP40
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 29.00mm x 73.50mm
Approval Agency cULus, ENEC
Termination Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Mounting Type Panel Mount, Flange
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker 10A
Series DF11
Voltage Rating - Appliance Inlet 250VAC
Panel Thickness -
Current Rating - Appliance Inlet 10A