DF12A-40DS-0.5V(80)
Hirose Electric Co Ltd
Produkt-Nr.:
DF12A-40DS-0.5V(80)
Beschreibung:
CONN RCPT 40POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.106" (2.70mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series DF12
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Features Board Guide
Mated Stacking Heights 3.5mm, 4mm, 5mm