DF37B-24DS-0.4V(75)
Hirose Electric Co Ltd
Produkt-Nr.:
DF37B-24DS-0.4V(75)
Beschreibung:
CONN RCPT 24POS SMD GOLD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 24
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.038" (0.97mm)
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.016" (0.40mm)
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 0.98mm