DF38086RLP10V
Renesas
Produkt-Nr.:
DF38086RLP10V
Hersteller:
Renesas
Paket:
85-TFLGA (7x7)
Beschreibung:
IC MCU 16BIT 52KB FLASH 85TFLGA
Auf Lager : 368
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 29
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor H8/300H
Speed 10MHz
Operating Temperature -20°C ~ 75°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 55
Peripherals LCD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 85-TFLGA (7x7)
Oscillator Type External, Internal
EEPROM Size -
Series -
Package / Case 85-TFLGA
Core Size 16-Bit
Mfr Renesas
Connectivity I²C, IrDA, SCI
Program Memory Size 52KB (52K x 8)
Data Converters A/D 3x10b, 2x14bSAR
Package Bulk
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V