DF3DZ-12P-2V(50)
Hirose Electric Co Ltd
Produkt-Nr.:
DF3DZ-12P-2V(50)
Beschreibung:
CONN HEADER SMD 12POS 2MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.232" (5.90mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 8.00µin (0.203µm)
Current Rating (Amps) 3A
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Contact Material Brass
Connector Type Header
Style Board to Board or Cable
Features Solder Retention
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -30°C ~ 85°C