DF57H-2S-1.2C
Hirose Electric Co Ltd
Produkt-Nr.:
DF57H-2S-1.2C
Beschreibung:
CONN RCPT HSG 2POS 1.20MM
Auf Lager : 46658
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -35°C ~ 85°C
Number of Rows 1
Number of Positions 2
Color White
Contact Type Female Socket
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Swing Lock
Product Status Active
Insulation Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Series DF57H
Note Contacts Not Included
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.047" (1.20mm)