DF9-13S-1V(20)
Hirose Electric Co Ltd
Produkt-Nr.:
DF9-13S-1V(20)
Beschreibung:
CONN RCPT 13POS SMD TIN
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 13
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Tin
Height Above Board 0.130" (3.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series DF9
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.039" (1.00mm)
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts
Features Board Guide, Solder Retention
Mated Stacking Heights 4.3mm