DF9B-41S-1V(20)
Hirose Electric Co Ltd
Produkt-Nr.:
DF9B-41S-1V(20)
Beschreibung:
CONN RCPT 41POS SMD TIN
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 41
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Tin
Height Above Board 0.130" (3.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series DF9
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.039" (1.00mm)
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 4.3mm