DFA20E24S5
Bel Power Solutions
Produkt-Nr.:
DFA20E24S5
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 5V 20W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 700 V
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.02" L x 2.02" W x 0.45" H (51.3mm x 51.3mm x 11.4mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 4A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 18V
Control Features Enable, Active High
Series DFA20
Power (Watts) 20 W
Type Isolated Module
Package / Case 7-DIP Module
Efficiency 83%