DFEC60-48S24
P-DUKE Technology, Inc.
Produkt-Nr.:
DFEC60-48S24
Beschreibung:
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 60W
Benutzer handbuch
DC Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.5A
DC Voltage - Input (Min) 36V
Efficiency 88%
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 99°C (With Derating)
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Size / Dimension 4.90" L x 2.27" W x 0.94" H (124.5mm x 57.7mm x 23.9mm)
Number of Outputs 1
Series DFEC60 (60W)
Power (Watts) 60W