DH22U1LBBRN
CIT Relay and Switch
Produkt-Nr.:
DH22U1LBBRN
Beschreibung:
SWITCH PB SPDT 3A 125V
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color LED, Red
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round, Button, Flush
Panel Cutout Dimensions Circular - 22.00mm Dia
Current Rating (Amps) 3A (AC)
Circuit SPDT
Mounting Type Panel Mount, Front
Mechanical Life 500,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series DH22U
Type Anti-Vandal, Illuminated
Switch Function On-On
Voltage Rating - AC 125 V