DK1A-L-12V
Panasonic Electric Works
Produkt-Nr.:
DK1A-L-12V
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Switching Voltage 250VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 720 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage -
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series DK
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 8.4 VDC