DKA15A-05
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
DKA15A-05
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-5V 15W
Auf Lager : 15
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 71°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.44" H (50.8mm x 25.4mm x 11.3mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1.5A, 1.5A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 9V
Series DKA15 (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module
Package / Case 5-DIP Module
Efficiency 80%