DLM6-360PC-F
ITT Cannon, LLC
Produkt-Nr.:
DLM6-360PC-F
Hersteller:
ITT Cannon, LLC
Beschreibung:
CONN PLUG 360POS PCB
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Number of Rows 12
Number of Positions 360
Voltage Rating -
Color Black
Contact Finish Thickness 20.0µin (0.51µm)
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Gold
Termination Solder
Connector Usage -
Mounting Type Through Hole
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Series DLM
Number of Columns 30
Connector Style -
Mfr ITT Cannon, LLC
Pitch 0.100" (2.54mm)