Zuhause / Limit Switches / DM085Q101F045P1A
minImg
DM085Q101F045P1A
E-Switch
Produkt-Nr.:
DM085Q101F045P1A
Hersteller:
E-Switch
Beschreibung:
SWITCH SNAP ACTION SPDT 100MA 5V
Benutzer handbuch
Operating Position 0.260" (6.6mm)
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Release Force 8.000gf
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Actuator Type Lever, Straight
Current Rating (Amps) 100mA (DC)
Circuit SPDT
Mounting Type Through Hole
Mechanical Life 300,000 Cycles
Product Status Obsolete
Series DM
Voltage Rating - DC 5 V
Switch Function On-Mom
Operating Force 45gf
Overtravel -
Electrical Life 10,000 Cycles
Mfr E-Switch
Pretravel 0.071" (1.8mm)