DME2P39K
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
DME2P39K
Beschreibung:
CAP FILM 0.39UF 10% 250VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.728" L x 0.193" W (18.50mm x 4.90mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series DME
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.39 µF