Zuhause / Panel Meters / DMS-20LCD-2-5-C
minImg
DMS-20LCD-2-5-C
Murata Power Solutions Inc.
Produkt-Nr.:
DMS-20LCD-2-5-C
Beschreibung:
VOLTMETER 20VDC LCD PANEL MOUNT
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Display Characters - Height 0.370" (9.40mm)
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Output Type -
Number of Characters Per Row 3.5
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 33.93mm x 21.29mm
Measuring Type Voltage
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Weight 0.025 lb (11.34 g)
Series DMS-20LCD
Type Voltmeter
Display Type LCD - Black Characters
Measuring Range ±20VDC
Voltage - Supply 5VDC