Zuhause / Panel Meters / DMS01-VM1-RS12-C
minImg
DMS01-VM1-RS12-C
Murata Power Solutions Inc.
Produkt-Nr.:
DMS01-VM1-RS12-C
Beschreibung:
DIGITAL VOLT METER, 2V/200MV RAN
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Display Characters - Height 1.000" (25.40mm)
Ingress Protection -
Termination Style Screw Terminal
Output Type -
Number of Characters Per Row 3.5
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 139.07mm x 59.69mm
Measuring Type Voltage
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Weight -
Series DMS01-VM1
Type Voltmeter
Display Type LED - Red Characters
Measuring Range ±2V
Voltage - Supply 12VDC