DNF10-250FIMB-Q
Panduit Corp
Produkt-Nr.:
DNF10-250FIMB-Q
Hersteller:
Panduit Corp
Beschreibung:
CONN QC TAB 10-12AWG 0.250 CRIMP
Auf Lager : 15
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Insulation Fully Insulated
Tab Width 0.250" (6.35mm)
Tab Length -
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color Yellow
Terminal Type Standard
Contact Finish Nickel
Termination Crimp
Gender Male
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Wire Gauge 10-12 AWG
Series Pan-Term®
Length - Overall 0.960" (24.38mm)
Insulation Diameter 0.220" (5.59mm)