DNG14-250FB-M
Panduit Corp
Produkt-Nr.:
DNG14-250FB-M
Hersteller:
Panduit Corp
Beschreibung:
CONN QC RCPT 14-16AWG 0.250
Auf Lager : 1078
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Insulation Fully Insulated
Tab Width 0.250" (6.35mm)
Tab Length -
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color Blue
Terminal Type Standard
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Gender Female
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Wire Gauge 14-16 AWG
Series SUPRA-GRIP™
Length - Overall 0.930" (23.62mm)
Insulation Diameter 0.153" (3.89mm)