DP4RSC60D60B8
Sensata-Crydom
Produkt-Nr.:
DP4RSC60D60B8
Hersteller:
Sensata-Crydom
Beschreibung:
RELAY SSR CONTACT 48VDC 60A 15V
Benutzer handbuch
Load Current 60 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type DC
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 1 ~ 48V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Series DP
Package / Case Hockey Puck
Mfr Sensata-Crydom
Package Bulk
Voltage - Input 4.5 ~ 15VDC