DPC-12-100
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
DPC-12-100
Hersteller:
Signal Transformer
Beschreibung:
PWR XFMR LAMINATED 1.2VA TH
Auf Lager : 2526
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 30.15mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation 1500Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 34.90mm L x 28.60mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 200mA, Series 100mA
Weight 0.188 lb (85.28 g)
Primary Winding(s) Dual
Series DPC
Type Laminated Core
Power - Max 1.2VA
Mfr Signal Transformer
Package Box
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 6.3V, Series 12.6V