DPC-40-250
Signal Transformer
Produkt-Nr.:
DPC-40-250
Hersteller:
Signal Transformer
Beschreibung:
PWR XFMR LAMINATED 10VA TH
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 41.27mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 47.60mm L x 36.50mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 500mA, Series 250mA
Weight 0.563 lb (255.37 g)
Primary Winding(s) Dual
Series DPC
Type Laminated Core
Power - Max 10VA
Mfr Signal Transformer
Package Box
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 20V, Series 40V