DPD090010-P5N-SZ
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
DPD090010-P5N-SZ
Beschreibung:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 9V 900MW
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency -
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.15" L x 1.67" W x 1.46" H (54.6mm x 42.5mm x 37.0mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 100mA
Series -
Power (Watts) 900 mW
No Load Power Consumption -
Region Utilized North America
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency -
Voltage - Output 9V
Mfr CUI Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 120VAC