DPD120080-P6N
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
DPD120080-P6N
Beschreibung:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 12V 9.6W
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Approval Agency -
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 3.70" L x 2.32" W x 1.81" H (94.0mm x 59.0mm x 46.0mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 800mA
Series -
Power (Watts) 9.6 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized North America
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency -
Voltage - Output 12V
Mfr CUI Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 120VAC