DPFF16D27J-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
DPFF16D27J-F
Beschreibung:
CAP FILM 2700PF 5% 1.6KVDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.720" (18.30mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.299" L x 0.551" W (33.00mm x 14.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series DPFF
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 500V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 2700 pF