DPFF16D39J-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
DPFF16D39J-F
Beschreibung:
CAP FILM 3900PF 5% 1.6KVDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.598" (15.20mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.720" (18.30mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.299" L x 0.598" W (33.00mm x 15.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series DPFF
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 500V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 3900 pF