DPP240-48-1
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
DPP240-48-1
Beschreibung:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 48V 240W
Auf Lager : 91
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 71°C (With Derating)
Input Type AC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 48V
Size / Dimension 4.57" L x 3.27" W x 4.92" H (116.0mm x 83.0mm x 125.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 5A
Number of Outputs 1
AC Voltage - Input 85 ~ 132 VAC, 176 ~ 264 VAC
Series DPP (240W)
Power (Watts) 240W
Efficiency 90%