DPP6S68K-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
DPP6S68K-F
Beschreibung:
CAP FILM 0.068UF 10% 630VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.984" (25.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.551" W (32.00mm x 14.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series DPP
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.068 µF