DPPM10S27K
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
DPPM10S27K
Beschreibung:
CAP FILM 0.027UF 10% 1KVDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.043" (26.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.220" L x 0.472" W (31.00mm x 12.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series DPPM
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 450V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.027 µF