DPRN01L-12
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
DPRN01L-12
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-12V 60W
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 5.5V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 42mA, 42mA
Voltage - Input (Min) 4.75V
Package / Case 6-SIP Module, 5 Leads
Efficiency 66%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, EAC
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.6mm x 7.1mm x 10.1mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series DPRN01 (1W)
Power (Watts) 60 W