DPS120085UPS-P12N
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
DPS120085UPS-P12N
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W
Benutzer handbuch
Operating Temperature 10°C ~ 40°C
Polarization Negative Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 0.7mm I.D. x 2.4mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency -
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.36" L x 1.73" W x 0.98" H (60.0mm x 44.0mm x 25.0mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 850mA
Series -
Power (Watts) 10 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized North America
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency 60%
Voltage - Output 12V
Mfr CUI Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC