DPS180055UPS-P9N
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
DPS180055UPS-P9N
Beschreibung:
AC/DC WALL MNT ADAPTER 18V 9.9W
Benutzer handbuch
Operating Temperature 10°C ~ 40°C
Polarization Negative Center
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 1.05mm I.D. x 3.8mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency -
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 2.36" L x 1.73" W x 0.98" H (60.0mm x 44.0mm x 25.0mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 550mA
Series -
Power (Watts) 9.9 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized North America
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency 65%
Voltage - Output 18V
Mfr CUI Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC