DPU-3200-48
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
DPU-3200-48
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 48V 3216W
Auf Lager : 125
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, cURus, EAC, TUV
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 12.80" L x 4.21" W x 1.61" H (325.1mm x 106.9mm x 40.9mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 67 A
Series DPU-3200 (3200W)
Power (Watts) 3216W
Type Enclosed
Efficiency 94.5%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC