DQ12AB6FF15Q
Banner Engineering Corporation
Produkt-Nr.:
DQ12AB6FF15Q
Beschreibung:
WORLD-BEAM DQ12 SERIES: FIXED-FI
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 55°C
Ingress Protection IP67
Response Time 850µs
Sensing Distance 0.591" (15mm)
Output Configuration Light-On
Sensing Method Background Suppression
Light Source Red (645nm)
Product Status Active
Connection Method Connector, M8
Series DQ12
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr Banner Engineering Corporation
Cable Length 5.906" (150.00mm)